00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

GLASSDYM - Доктор за оџаци

20%заштеда

GLASSDYM - Доктор за оџаци

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

500.0 ден. 400 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Цената на достава е 160 ден.

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:За чистење на ќумбиња, печки, камини и котли. Совршено решение за проблемите со чистење на недостапните чадоводни канали како и котлите за парно греење. Чистењето се одвива по хемиски пат. Затоа неговото користење не е опасно. Не предизвикува корозија, не е експлозивен и е многу успешен! Лесно се употребува - дозирањето е по кесичка од 50gr, се распалува грејното тело и откако и оџакот добро ќе се загрее, се става кесичката во оганот, се затвара вратата од грејното тело и тоа е се! Постапката се повторува неколку пати во текот на грејната сезона.

  Пакувањето содржи 10 кесички x 50gr = 500gr. GLASSDYM - Doctor го чисти вашиот оџак и ако редовно се користи, оџакот ќе се одржува во добра кондиција, нема да се запушува. Тоа го подобрува согорувањето во грејното тело поради подоброто влечење. Ги чисти ѕидовите на грејното тело со што се зголемува топлопроводливоста, а со тоа се зголемува и ефикасноста на грејното тело. Поради подоброто согорување од чистиот оџак ќе допринесете за помало сечење на дрвата, а со тоа и почиста животна средина! А да не заборавиме, помалку изгорено дрво, поголема е и вашата заштеда!
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Агенс+ Камини
 • Земја на потекло:ЕУ
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Агенс+ Камини

  • Опис на компанијата:Агенс+ е водечка компанија во регионот за продажба, дизајн и изведба на камини и оџаци. Благодареjќи на тесно специјализираното поле во кое работиме, успеавме да постигнеме високи успеси како во поглед на дизајнот така и квалитетот. Ве покануваме да ги прегледате нашите содржини со надеж дека и Вие ќе имате прекрасен камин кој ќе плени со својот уникатен изглед и извонредна ефикасност и практичност.
  • Име на контакт лице:Андреја Додов
  • Адреса:Владимир Комаров 1-а/4
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:+38971332265
  • Телефон #:00 389 (0) 2 2467924
  • Факс #:00 389 (0) 2 2467924
  • Година на регистрација:1999
  • Број на вработени:6
  • Годишна продажба:12000000
  • Процент на извоз:5
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  корисничка поддршка