00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Соларен колектор SKR500


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Уникатниот и ексклузивен SONNENKRAFT SKR500 колектор има ефикасност од 82%, што го прави еден од колекторите со најдобри перформанси на пазарот. Ги комбинира најновата технологија со утврденото know-how. SKR500 е првиот колектор со стаклен дизајн без рамка и лесен монтажен систем обезбедувајќи едноставна и брза инсталација со само една стандардна алатка. ГОЛЕМА ФЛЕКСИБИЛНОСТ Дизајнот на колекторот овозможува голема флексибилност во конфигурирање на колекторското поле и е хидраулично поврзан. ПОМАЛКУ ПОТРЕБЕН АЛАТ Сите главни апликации можат да се монтираат на SKR500 со многу малку алат. Ние го нарекуваме тоа “Plug & Flow". ДИЗАЈН БЕЗ РАМКА И МНОГУ МОЖНОСТИ ЗА МОНТАЖА Рамниот колектор без рамка изгледа одлично во сите инсталациони варијанти. SKR500 има најширок спектар на монтажни системи од сите SONNENKRAFT колектори.
  За дополнителни информации посетете не на www.eneks.mk
 • Земја на потекло:Австрија
 • Гаранција:5 години
 • профил на компанијата

  Енекс Гроуп Инженеринг

  • Опис на компанијата:Компанијата Енекс Гроуп Инженеринг на пазарот нуди еколошки и енергетски производи и системски решенија за греење, ладење и производство на санитарна топла вода како топлински пумпи и соларни системи. Компанијата Енекс е официјален и екслузивен застапник на територијата на Р.Македонија на австриските компании IDM-Energiesysteme GmbH за топлински пумпи и Sonnenkraft за соларни системи. Нашата мисија е да им понудиме на нашите клиенти еколошки и со врвен квалитет производи и системски решенија за греење, ладење и производство на топла вода, со високо ефикасно користење на обновливи енергии. Нашиот искусен тим нуди високо квалитетни услуги, техничка поддршка и обуки за нашите клиенти и соработници. За дополнителни информации посетете не на www.eneks.mk
  • Име на контакт лице:Дарко Јакимовски
  • Адреса:ул. Симеон Кавракиров бр.20-1/2
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:+38925110347
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  MarketKonekt корисничка поддршка