00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Gorenje INVERTER KLIMA 3,5 kw KAS35NF3DCINVF1 + KAS35ZDCINVF

5%заштеда

Gorenje INVERTER KLIMA 3,5 kw KAS35NF3DCINVF1 + KAS35ZDCINVF

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

28999.0 ден. 27549 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена. Доставата е бесплатна за цела Македонија.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Тип на единицата: Внатрешна единица
  Далечинско управување: Далечински управувач
  Јонизатор
  Разладно средство: R410A
  Дијаметар на кондензациската цевка: 16 mm
  Автоматско работење
  Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)
  Ноќен режим на работа - Night mode
  Турбо функција
  Ладење
  Ладење
  Функција за отстранување на влага
  Вентилирање - проветрувањ
  Димензии (ШxВxД): 80 × 18,8 × 27,5 cm
  Минимална јачина на звукот: 56 dB(A)re1pW
  Грејна моќност: 3.663 W
  Нето тежина на апаратот: 7,5 kg
  Разладна моќност: 3.500 W
  Минимален звучен притисок: 27 dB(A)2x10-5Pa
  Максимален звучен притисок: 42 dB(A)2x10-5Pa
  Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1.620 W
  Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 1.650 W
  Проток на воздухот: 650 m³
  Цевка за течност: 6,35 mm
  Дијаметар на цевката за разладен медиум: 9,53 mm
  Максимална должина на цевките: 25 m
  Максимална висинска разлика: 10 m
  Минимален звучен притисок: 27 dB(A)2x10-5Pa
  Максимален звучен притисок: 42 dB(A)2x10-5Pa
  Димензии (ШxВxД): 80 × 18,8 × 27,5 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 86,5 × 26,5 × 35 cm
  Нето тежина на апаратот: 7,5 kg
  Бруто тежина на апаратот: 9,5 kg
  ВО ЦЕНАТА НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ МОНТАЖА И ЦЕФКИ (доплата од 60 евра за монтажа и цефки)
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Крусел
 • Земја на потекло:Словенија
 • Гаранција:2 години
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Крусел

  • Опис на компанијата:Крусел Дооел Скопје е компанија формирана 1992 година, првенствено како продавница за техничка стока. Во 2002 година Крусел Дооел започна со самостоен увоз на апарати за домаќинство и стана овласен увозник и дистрибутер на реномираните брендови ISKRA, Rohnson, GRUNDIG, Laica, Fagor, Moser, Emide,. Нашата дејност опфаќа продажба на големо и мало рачен алат, гарден програма, електричен алат, продажба на кујнски апарати, апарати за лична нега, грејни тела и апарати за ладење итн.
  • Име на контакт лице:Кристина
  • Адреса:Борис Трајковски 86а
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:+38978238820
  • Телефон #:022520999
  • Година на регистрација:1992
  • Број на вработени:14
  • Локација на мапа:Прикажи
  8%заштеда
  Цена со ДДВ:18.000 ден. 16.490 ден.

  Клима Gorenje 3,5 kw KAS35NF1N + KA ...
  070/287-777

  MarketKonekt корисничка поддршка