00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Клима уред Daikin inverter, модел FTXB35C+RXB35C


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Високоѕидна внатрешна единица што овозможува висока ефикасност и удобност
  • Номинален капацитет на греење: 3,5 kW
  • Греење до надворешни температури од -15°С
  • SCOP = 4,06
  • Енергетска класа: А+
  • Комфорт проток на воздух - автоматски прилагодување на правец на проток на воздух за да се постигне најпријатна температура на воздух, а притоа да не дува директно во лицата кои се во просторијата.
  • Моќен режим на работа - овозможува единицата да постигне максимален капацитет на работа со притискање на едно копче, оваа функција овозможува просторијата да се излади или загрее за најкраток можен рок, по 20 минути се исклучува автоматски.
  • Беззвучна работа на внатрешната единица
  • Фотокаталитичен титаниумски филтер за прочистување на воздухот
  Одлична атмосфера за прифатлива цена
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Паксон
 • Гаранција:3 години
 • профил на компанијата

  Паксон

  • Опис на компанијата:ПАКСОН е авторизиран за продажба, инсталирање и сервисирање на опрема од светски реномираниот бренд за опрема за климатизација – DAIKIN од Јапонија: - VRV системи - ALTHERMA топлински пумпи - високо ефикасни водено ладени топлински пумпи (геотермални топлински пумпи) - инвертерски воздушно ладени топлински пумпи - вентилоконвектори во сите изведби - сплит и мулти сплит инвертер клима уреди Понудата вклучува и други производи за климатизација: клима ормари, клима комори, топловодни калорифери, вентилатори
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:Загребска 28-б лок.17
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:076360654
  • Телефон #:02/3109998
  • Факс #:02/3108889
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  MarketKonekt информации и помош при купување