00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Нискотемпературна топлотна пумпа Daikin Altherma за ѕидна монтажа


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Daikin Alterma воздух-вода топлинска пумпа ја искористува топлината од надворешниот воздух и ја трансформира во употреблива топлина за Вашиот дом. Daikin Alterma може да се комбинира со ниско темературни радијатори, подно греење, фенкојлери, конвектори со топлинска пумпа.
  Daikin Alterma е иновативен систем кој овозможува: греење, ладење и топла санитарна вода.
 • Продавач:Паксон
 • Гаранција:3 години
 • профил на компанијата

  Паксон

  • Опис на компанијата:ПАКСОН ДОО - DAIKIN HOME COMFORT EXPERT ПАРТНЕР ЗА МАКЕДОНИЈА. Инженеринг фирма специјализирана за проектирање и изведба на системи за греење, ладење и вентилација како и редовно одржување и сервисирање на HVAC - системи (греење, вентилација, климатизација). ПАКСОН е партнер за Македонија на водечкиот светски бренд - јапонскиот производител на HVAC опрема, DAIKIN. Не случајно сме ориентирани на програмата на DAIKIN - енергетски високоефикасни и технолошко напредни системи, бренд- кој 95 години е водечки во светот за HVAC системи. Наша цел е – задоволни купувачи со ниска потрошувачка на електрична енергија. - Daikin VRV системи - Високо ефикасни водено ладени топлински пумпи (геотермални топлински пумпи) - Инвертерски воздушно ладени топлински пумпи - Вентилоконвектори во сите изведби - Клима комори - Daikin Altherma инвертерски топлински пумпи - Сплит и мулти сплит системи инвертер технологија - Прочистувачи на воздух
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:Загребска 28в лок.4
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:076360654
  • Телефон #:02/3109998
  • Факс #:02/3108889
  • Локација на мапа:Прикажи  023109998

  корисничка поддршка