00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

НУМЕ слим бар со колаген Кукис - 6 парчиња

НУМЕ слим бар со колаген Кукис - 6 парчиња

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

999 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Цената на достава е 99 ден.

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:НуМе слим бар- Колачиња и крем. Без ГМО. Вегетеријански. Состав: протеинска мешавина (млечен протеин изолат, соја протеин крцки (соја протеин изолат, тапиока скроб, бои: калциум карбонат, сол), хидролизиран желатин, веј протеин концентрат (млеко)), фруко-олигосакарид, млечен чоколаден ароматизиран слој (14%) (Шеќер, не-хидролизирана палма и палмино кернел масло, веј прашок*, какао маса со намалени масти, пченично брашно, емулгатор: соја лецитин, Е476, ароми), хумиктакт (глицерин), вода, засладувачи (малтиол, стевиол гликозиди), малтодекстрин, фруктоза, сончогледово масло, трошки од колаче бисквит (пченично брашно, шеќер, масти од зеленчук, алкализирано какао во прав со намалени масти, сол, подигнувачки средства (сода бикарбона Е500ii), инулин, ленено семе, ароми, антиоксидант (мешани токофероли). Информации за алергени:Содржи соја, млеко и глутен. Витамини: витамин Ц, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Д3, витамин Б1, Б6, Б2, Б12, витамин К1, фолна киселина, калиум јодид, биотин. Минерали: калиум цитрат, тринатриум цитрат, калиум хлорид, магнезиум оксид, железо сулфат, цинк сулфат, манган сулфат, бакар сулфат, хром хлорид, натриум молибдат, натриум селениат. Енергетски вредности на 40гр (1 порција): 541KJ, 129kcal, масти 3,36гр (од кои заситени масти 1,96гр.), јаглени хидрати 13гр (од кои шеќери 4,38гр; од кои полиоли 5,09гр), влакна 5,01гр, протеини 11,29гр, сол 0,51гр, линоленска киселина 0,09гр, линолеинска киселина 0,6гр. Тежина на 1 бар: 40гр.

  #бидифит
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Про-фит вис
 • Земја на потекло:ЕУ
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  корисничка поддршка