00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Високо Протеински црн леб 70гр. 3 кришки

Високо Протеински црн леб 70гр. 3 кришки

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

170 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Цената на достава е 99 ден.

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Назив: Високо протеински црн леб
  Состав: Вода; протеински микс (пченичен протеин (глутен); протеин од грашок; млечни протеини); кафеаво ленено семе; полнозрно ‘ржано брашно (глутен); текстурирана соја; сојно брашно; пченични трици (глутен); златно ленено семе (семиња); сончоглед (семиња); сусам (семиња); квасец; овесни влакна
  (глутен); сол; агенси за корегирање на киселост: натриум диацетат. Алергени: содржи млеко, глутен, семиња и соја. Произведено на машини кои процесираат јадкасти плодови.
  Големина на сервирање=3 кришки (порција) 70гр.
  Средни нутритивни вредности на 70гр:
  Енергија 181kcal/754KJ
  Масти 8,9гр
  -од кои заситени масни киселини 1,1гр
  -од кои мононезаситени 2гр
  -од кои полинезаситени 4,9гр (од кои омега3 2,1гр; од кои омега6 2,5гр)
  Јаглени хидрати 4,9гр
  -од кои шеќери 1,3гр
  -од кои скроб 3,6гр)
  Влакна 10гр
  Протеини 15,4гр
  Сол 0,91гр
  Индивидуални нутритивни потреби може да бидат поголеми или помали, во зависност од пол, години, ниво на физичка активност и други фактори. Дополнителни тврдења: Пијте повеќе течности секој ден. Да не се користи како единствен извор на исхрана.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Про-фит вис
 • Земја на потекло:ЕУ
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти,за оние кои сакаат да ослабат или внимаваат на исхрана.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  4.7 од 5.0 (3 оцени вкупно)
  070/287-777

  корисничка поддршка