00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Модули за стратификација - SLM50HE


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:SLM50HE се користи во комбинација со PSC-E-бафер, за слоевито полнење на бојлерот со помош на соларна енергија.
  КОНТРОЛЕР СО МНОГУ ФУНКЦИИ
  Новиот контролер има целосен графички дисплеј и едноставен оперативен панел.
  SD-картица може да се користи за евидентирање на податоците.
  ПОГОЛЕМА ЕФИКАСНОСТ
  SLM50HE гарантира оптимална стратификација. Има автоматска хидраулична рамнотежа на соларниот систем и интегрирано мерење на количината на топлина преку сензор на протокот.
  ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА
  Поставувањето на хидраулични врски во дното и “click system” го прават новиот SLM50HE многу лесен за ракување.
 • Земја на потекло:Австрија
 • профил на компанијата

  Енекс Гроуп Инженеринг

  • Опис на компанијата:Компанијата Енекс Гроуп Инженеринг на пазарот нуди еколошки и енергетски производи и системски решенија за греење, ладење и производство на санитарна топла вода како топлински пумпи и соларни системи. Компанијата Енекс е официјален и екслузивен застапник на територијата на Р.Македонија на австриските компании IDM-Energiesysteme GmbH за топлински пумпи и Sonnenkraft за соларни системи. Нашата мисија е да им понудиме на нашите клиенти еколошки и со врвен квалитет производи и системски решенија за греење, ладење и производство на топла вода, со високо ефикасно користење на обновливи енергии. Нашиот искусен тим нуди високо квалитетни услуги, техничка поддршка и обуки за нашите клиенти и соработници. За дополнителни информации посетете не на www.eneks.mk
  • Име на контакт лице:Дарко Јакимовски
  • Адреса:ул. Симеон Кавракиров бр.20-1/2
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:+38925110347
  • Локација на мапа:Прикажи  025110347

  корисничка поддршка