00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Daikin инвертер клима уред SENSIRA-C FTXC50B-RXC50B


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:- DAIKIN SENSIRA-C високоефикасен инвертер клима уред, високоѕидна единица
  - Енергетска класа (ладење/греење): A++/A+
  - Капацитет: 5.5KW
  - Фреон: R32 еколошки фреон, BLUEVOLUTION
  - Тајмер: 24-часовен тајмер
  - Онлајн контролер (опционално)- управување на внатрешната единица преку мобилна аплиакција од било каде, преку локална мрежа или интернет
  - 3 години гаранција
  - Цената е дадена само за опремата, за монтажа на 5kw инвертер се доплаќа 6.200 ден.

  Направете го вистинскиот избор:
  Паксон – Daikin Home Comfort Expert Partner за MАКЕДОНИЈА.
  Дирекција: Ул. Загребска бр. 28в, лок. 5, 1000 Скопје
  Изложбен салон: Ул. Загребска бр. 28в, лок. 4, 1000 Скопје
  02 3109 998 | 076 360 654 | contact@pakson.net
  www.pakson.mk
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Паксон
 • Земја на потекло:Јапонија
 • Гаранција:3 години
 • профил на компанијата

  Паксон

  • Опис на компанијата:ПАКСОН ДОО - DAIKIN HOME COMFORT EXPERT ПАРТНЕР ЗА МАКЕДОНИЈА. Инженеринг фирма специјализирана за проектирање и изведба на системи за греење, ладење и вентилација како и редовно одржување и сервисирање на HVAC - системи (греење, вентилација, климатизација). ПАКСОН е партнер за Македонија на водечкиот светски бренд - јапонскиот производител на HVAC опрема, DAIKIN. Не случајно сме ориентирани на програмата на DAIKIN - енергетски високоефикасни и технолошко напредни системи, бренд- кој 95 години е водечки во светот за HVAC системи. Наша цел е – задоволни купувачи со ниска потрошувачка на електрична енергија. - Daikin VRV системи - Високо ефикасни водено ладени топлински пумпи (геотермални топлински пумпи) - Инвертерски воздушно ладени топлински пумпи - Вентилоконвектори во сите изведби - Клима комори - Daikin Altherma инвертерски топлински пумпи - Сплит и мулти сплит системи инвертер технологија - Прочистувачи на воздух
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:Загребска 28в лок.4
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:076360654
  • Телефон #:02/3109998
  • Факс #:02/3108889
  • Локација на мапа:Прикажи  023109998

  корисничка поддршка