00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Coil MV15 / 20/25/30/50 EMMETI


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Конвекотрот EMMETI e идеален за исполнување на потребата зa фенколерни единици за сe повеќе растечкото воведување нa системите за греење и ладење . ЛАДЕЊЕ : Податокот се однесува на следниве услови: водата 7/12 C Приливна температурата на воздухот 27 C ДБ / 19 C. Топлинска пумпа: - Податокот се однесува на следниве услови: доводното 50 C и влезот на воздухот температура 20 C db / 15 C .
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:БФМ Компани
 • Земја на потекло:Италија
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  БФМ Компани

  • Опис на компанијата:BFM KOMPANI Dooel e kompanija zasnovana vo 2003 godina so iskustva preneseni od istoimenata kompanija so sediste vo svajcarija sopstvenost na FEJSAL MUSTAFI . Bfm kompani e kompanija za trgovija na malo i golemo so sediste vo Tetovo i vi nudi sirok spektar na raznovidni proizvodi od oblasta na greenjeto , ladenjeto solarnite sistemi i vodovodnite instalacii . Bfm kompani e ovlasten distributer na nekolku poznati evropski brendovi od koi vi nudi sirok spektar na proizvodi za centralno greenje ladenje, vodovod i solarni sistemi . Najpoznati firmi so koi sorabotuva BFM KOMPANI se slednite : ITALIJA : F.I.V Italija , EMMETI Italija , MAMOLI , RACORDIERE METALISCHE , DE LONGHI Radiators , ARISTON SVAJCARIJA : HPA AG , HAKA GERODUR , HONEYWELL , BIRAL GERMANIJA : EURO FOL ,WERIT POLSKA :KOSPEL , KARMAT GRCIJA : INTERPLAST Novitet vo oblasta na rabotenjeto na BFM KOMPANI e skoresnata ponuda na Panelni SOLARI od poznatata avstriska firma GREEN ONE TEC
  • Име на контакт лице:Садик Садику
  • Адреса:нас.Клуково ул.Браќа Миладинови патот за Фалише
  • Поштенски број:1200
  • Град:Тетово , Македонија
  • Мобилен #:071/247007
  • Телефон #:044346170
  • Факс #:044346170
  • Година на регистрација:2003
  • Број на вработени:9
  • Локација на мапа:Прикажи  044346170

  корисничка поддршка