00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Пелети SPARROW + Бесплатна испорака на територија на град Скопје

8%заштеда

Пелети SPARROW + Бесплатна испорака на територија на град Скопје

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

202.0 ден. 185 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 2 до 3 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Висококвалитетен Српски пелет SPARROW
  - 70% Буково дрво 30% Иглолисно (смрека, елка)
  - Висока А2 Класа
  – Дијаметар: 5,90-6,10mm
  – Должина: L=3, 15-40mm (cca. 99%)
  – Влажност: 6,1%;
  – Пепел: 0,84;
  – Нето калорична вредност: 17,3 MJ/kg;
  – Адитиви: 0%

  *БЕСПЛАТНАТА ДОСТАВА СЕ ОДНЕСУВА САМО ЗА СКОПЈЕ! Доставата за другите градови се доплаќа по договор.
  * МИНИМАЛНА НАРАЧКА ЗА БЕСПЛАТНА ДОСТАВА Е 35 ВРЕЌИ.

  #понуда на пелети за вас
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Техно Ауто
 • Земја на потекло:Србија
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Техно Ауто

  • Опис на компанијата:Опрема за Греење и Климатизација | www.tehnoauto.com.mk | ТЕХНО АУТО ДООЕЛ е формирана ноември 1990 година, со основна дејност увоз - извоз и трговија на големо и мало. Главните дејности и делокруг на работење на фирмата е во правецот на ГРЕЕЊЕ, КЛИМАТИЗАЦИЈА И ВЕНТИЛАЦИЈА. ТЕХНО АУТО располага со сопствен деловен простор и продавница, како и лесен товарен транспорт за доставување роба до добавувачите. За сите наши производи имаме обезбедено сервис и резервни делови, а нудиме и помош при проектирање и инженеринг на секакви видови инсталации од областа на греење, климатизација и вентилација во соработка со искусни и проверени проектанти, докажани низ нашиот долгогодишен ангажман. Во нашиот асортиман на производи се наоѓаат: котли и камини на пелети и дрва, пелети, котли на нафта и гас, алуминиумски и панелни радијатори, фенкоилери, чилери, клима комори и целосна опрема за инсталација. ТЕХНО АУТО е генерален застапник за Македонија на следните фирми со производен програм од областа на греење, ладење, вентилација и климатизација: ThermoFLUX од БиХ, Topling од БиХ, Pekpan од Турција, Ecoflam од Италија, Kostopoulos од Грција, Aliseo group од Италија (Eden, Mekar, Venco), Rhoss од Италија, K-Flex од Италија.
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:бул.Јане Сандански 9-А лок.16
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:00 389 (0) 2 2463333
  • Година на регистрација:1990
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  корисничка поддршка