00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Камера со IR осветлување Samsung SCO-2080R


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Системи за видео надзор – ССTV. Samsung SCO-2080R – Колор водонепропусна IR камера
  Технички Карактеристики :
  - Колор водонепропусна Day&Night камера
  - 1/3” Super HAD CCD сензор
  - 600 TVLine 0.15 Lux во колор режим
  - 0.0003 Lux (color sens-up)
  - 700 TVLine 0 Lux во црно-бел режим (IR on)
  - Инфрацрвено осветлување до 50м
  - Механички IR филтер
  - Варифокален автоирисен објектив 2.8-10мм
  - 16x дигитално зголемување
  - SSNRIII шумов филтер
  - SSDR, HLC,маскирање на 12 зони
  - Детекција на движење
  - Екранско мени
  - Coaxial & RS-485
  - Држач за монтажа на камерата, за надворешна монтажа
  - IP66 oд -10 0С до +50 0С
  - Напојување 24VAC/12VDC, 6.8W
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Биспаг Пастор
 • профил на компанијата

  Биспаг Пастор

  • Опис на компанијата:Фирмата “БИСПАГ Пастор” Дооел е специјализирана фирма од областа на противпожарните соистеми, противпожарни апарати, видео надзор, контрола на пристап и е екипирана со стручен кадар за заштита од пожари, квалификувани сервисери за одржување на противпожарната опрема (Противпожарни апарати и хидрантска опрема), системи за заштита од пожари,стабилни системи, автоматско гасење на пожар и други инсталации. Фирмата има кадри и соработници за изведба и испитување на инсталации кои произлегуваат од техничките нормативи и прописи за заштита од пожари.
  • Име на контакт лице:Милан Куљанин
  • Адреса:Makedonsko Kosovska Brigada bb
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:075457615
  • Телефон #:2611286
  • Факс #:2611286
  • Година на регистрација:1971
  • Број на вработени:10
  • Годишна продажба:100000000
  • Процент на извоз:25
  • Локација на мапа:Прикажи  02611286

  корисничка поддршка