00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Зимска гума Starfire W200 195/65R15


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Зимски гуми
  • Димензија: 195/65R15
  • Бренд: Starfire W200
  • Редовна цена: 3380 денари
  • Попуст: -30%
  • Цена со попуст 2370 денари
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Пнеуматик
 • профил на компанијата

  Пнеуматик

  • Опис на компанијата:Компанијата ТДА ТРЕЈД е основана во 1991 година како увозник и дистрибутер на гуми (пневматици) за сите видови на возила во Македонија. За кус период стана лидер на македонскиот пазар на пневматици. Доказ за квалитетната и успешна работа е рангирањето на компанијата во 200-те најуспешни деловни субјекти во Македонија во изминативе 10 години. Со цел да ги задоволи специфичните потреби на сите свои клиенти, во 2003 година, компанијата ТДА ТРЕЈД ја подели палетата на услуги на две различни компании. Така, малопродажбата беше ребрендирана под името ПНЕУМАТИК, додека ТДА ТРЕЈД остана одговорна за големопродажба на гуми во Македонија. Се трудиме секогаш на нашите ценети потрошувачи да им ги понудиме најдобрите цени на гуми во Македонија. ПНЕУМАТИК располага со три услужно продажни објекти во Скопје, еден во Битола, еден во Тетово и еден во Штип. Сите објекти се опремени со најсовремени машини и посебно обучен кадар кој ќе ви помогне во најкус можен рок да ги надминете и решите сите проблеми поврзани со вашите пневматици. Денес ПНЕУМАТИК има многу широк асортиман на производи од областа на гумарската индустрија. Официјален застапник е за пневматиците од брендовите MICHELIN, GOOD YEAR, CONTINENTAL, DUNLOP, PIRELLI, KLEBER, COOPER, FULDA, SAVA, TIGAR, DEBICA, BKT и MENTOR. Екслузивен застапник е за алуминиумски фелни од програмата на светски познатите OZ-RACING. Исто така, е и официјален застапник за акумулатори од брендот ENERGIZER. За целосно задоволување на потребите на купувачите, ПНЕУМАТИК разви одлична палета на услуги. Една од екслузивните услуги кои ги нуди на своите клиенти е чување на зимски, односно летни гуми – пневматици, во идеални услови во сопствени магацини. Во текот на досегашното работење ТДА ТРЕЈД и ПНЕУМАТИК развија и одлична дистрибутерска мрежа низ целата држава, со која ги покриваат сите поголеми градови. Денес ТДА ТРЕЈД и ПНЕУМАТИК ја продолжуваат својата мисија – секогаш да бидат во чекор со новитетите во својата област, нудејќи производи и услуги достапни за секого.
  • Име на контакт лице:Iskra, Dimitar, Igor
  • Адреса:Иво Лола Рибар 60 (реон 5)
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:0038971368321
  • Телефон #:023231808
  • Факс #:023231808
  • Локација на мапа:Прикажи
  25%заштеда
  Цена со ДДВ:2.800 ден. 2.100 ден.

  Зимска гума Starfire W200 175/65R14

  25%заштеда
  Цена со ДДВ:3.260 ден. 2.445 ден.

  Зимска гума Starfire W200 185/65R15

  25%заштеда
  Цена со ДДВ:4.000 ден. 3.000 ден.

  Зимска гума Starfire W200 205/55 R ...

  30%заштеда
  Цена со ДДВ:5.970 ден. 4.179 ден.

  Зимски гуми Michelin Alpin 5 195/65 ...

  25%заштеда
  Цена со ДДВ:3.930 ден. 2.948 ден.

  Зимска гума Sava Eskimo S3 195/65 R ...

  25%заштеда
  Цена со ДДВ:4.300 ден. 3.225 ден.

  Зимска гума Sava Eskimo HP 195/65 R ...
  023231808

  корисничка поддршка