00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Haier Aqua 12 AS12QSERA / 1U12BS3ERA Haier Aqua Series inverter


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:
  • A+ / A висока енергетска класа на ладење / греење
  • 180° sine wave DC Inverter технологија со Intelligent Air
  • Quiet mode, Comfortable sleep mode, Turbo mode - режими на работа
  • Неверојатно тенок дизајн со само 175мм пресек со 3D-CANT Lifting панел и LED диспеј во боја, како и Blue Fin кондензаторска технологија
  • антибактериски филтер и вграден SUPER NANO-AQUA јонизатор
  • можност за Wi-Fi управување, опција за црн и бел панел
  • вертикално и хоризонтално подесување на ламелите со контролерот
  • поголема должина на дистрибуција на воздухот (до 12m), 3D Air Flow функција
  • Функција на самочистење и самодијагностицирање, Auto-restart, 24h тајмер
  • 5/6 брзини на вентилатор на внатрешна/надворешна единица
  • опсег на работа ладење / греење при надвор. темп. од -10 ÷ 43 oC / -15 ÷ 24 oC
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Енергија
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и одржување на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори, кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Енергија
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:12
  • Локација на мапа:Прикажи
  10%заштеда
  Цена со ДДВ:40.990 ден. 36.890 ден.

  Клима уред HAIER Aqua Inverter

  17%заштеда
  Цена со ДДВ:39.590 ден. 32.500 ден.

  Haier Nebula 12 AS12NS1HRA / 1U12BS ...

  16%заштеда
  Цена со ДДВ:57.990 ден. 48.500 ден.

  Haier Nebula 18 AS18NS1HRA / 1U18FS ...

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:39.590 ден. 35.630 ден.

  Клима уред HAIER Nebula Inverter

  9%заштеда
  Цена со ДДВ:38.490 ден. 35.000 ден.

  Haier TUNDRA Series inverter (R410)
  023061466

  корисничка поддршка