00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

NewTech X6 - Паметен часовник

31%save

NewTech X6 - Паметен часовник

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

1899.0 MKD 1299 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Delivery price is 99 MKD

Delivery within 1-2 work days. The price of delivery varies depending on the chosen method of delivery. Click on make an order to get the total price.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Кратки спецификации:

  - Резолуција: 240*240
  - Материјал на куќиште: Легура
  - Материјал на ремче: Силикон
  - LCD дисплеј: 1.54 инчи, 2.5D ARC TP
  - Процесор: CPU MTK6261D
  - Рам меморија: 124MB+64MB
  - Камера: 0.3MP
  - Bluetooth
  - Поддржува Micro SD мемориска картичка и SIM картичка
  - Батерија: 450mAh

  Функции:
  Синхронизација на телефонски именик, SMS, QQ, WeChat, Twitter, Facebook итн.
  Можност за појдовни и дојдовни повици, примање нотификации од социјални мрежи, е-маил, календар, интегриран звучник со микрофон, вибрации, педометар, калкулатор на калории, функција „најди го телефонот“ и др.

  Пакетот содржи:
  - NewTech X6 паметен часовник
  - USB кабел
  - Упатство

  Гаранција
  - 3 месеци
 • Availability:In Stock
 • Seller:OutletON
 • оцени од корисници
  company profile

  OutletON

  • Company introduction:OutletON (Купи Од Дома) е млада компанија која за кратко време стана една од најголемите интернет продавници во Р. Македонија. Нудиме производи од различни категории и секогаш се трудиме да ги обезбедиме најповолните цени за нашите клиенти. Препознаени сме по нашата услуга која вклучува ВРАЌАЊЕ на парите доколку не Ви се допаѓа производот.
  • Contact Person Name:Емилија
  • Address:ул. Антон Попов бр.33 лок.1
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Cell Phone #:075 22 77 44
  • Telephone #:075 22 77 44
  • Fax #:///
  • Year registered:2014
  • Total employees:20
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.8 of 5.0 (6 ratings total)

  31%save
  Retail Price - VAT Included:1.899 MKD 1.299 MKD

  NewTech X7 - Паметен часовник
  070/287-777

  shopping assistance