00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

High-protein brown bread 3 slices 70g

20%save

High-protein brown bread 3 slices 70g

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

170.0 MKD 136 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. The price of delivery varies depending on the chosen method of delivery. Click on make an order to get the total price.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Назив: Високо протеински црн леб
  Состав: Вода; протеински микс (пченичен протеин (глутен); протеин од грашок; млечни протеини); кафеаво ленено семе; полнозрно ‘ржано брашно (глутен); текстурирана соја; сојно брашно; пченични трици (глутен); златно ленено семе (семиња); сончоглед (семиња); сусам (семиња); квасец; овесни влакна
  (глутен); сол; агенси за корегирање на киселост: натриум диацетат. Алергени: содржи млеко, глутен, семиња и соја. Произведено на машини кои процесираат јадкасти плодови.
  Големина на сервирање=3 кришки (порција) 70гр.
  Енергетски вредности на 70гр: 181kcal; 754KJ; масти 8,9гр (од кои заситени масни киселини 1,1гр; од кои мононезаситени 2гр; од кои полинезаситени 4,9гр (од кои омега3 2,1гр; од кои омега6 2,5гр)); јаглени хидрати 4,9гр (од кои шеќери 1,3гр; од кои скроб 3,6гр); влакна 10гр; протеини 15,4гр; сол 0,91гр.
  Индивидуални нутритивни потреби може да бидат поголеми или помали, во зависност од пол, години, ниво на физичка активност и други фактори. Дополнителни тврдења: Пијте повеќе течности секој ден. Да не се користи како единствен извор на исхрана.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:EU
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)

  Retail Price - VAT Included:680 MKD

  Mini-rusked Bread 30g - 4pcs
  070/287-777

  shopping assistance