00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Apple cinnamon flavoured oatmeal- 7pcs

30%save

Apple cinnamon flavoured oatmeal- 7pcs

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

980.0 MKD 686 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Delivery price is 99 MKD

Delivery within 1-2 work days. The price of delivery varies depending on the chosen method of delivery. Click on make an order to get the total price.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Каша со јаболко и цимет.
  1 кутија доржи 7 оброци.Погодно за вегетаријанци.
  Состав:млечни протеини(соја),валентен овес(глутен)(21,3%),овесни трици,(глутен)протеин од грашок изолат, сушени снегулки од јаболко (8,5%) екстрат од цикорија, пренкарни трици, овесни влакна(глутен)сол,ароми(нлеко),засладувачи(аспартам)содржи извор фениланин ,сукралоза.
  Алергени:млеко, соја, глутен.Произведено на машна која процесира сенф,силфити,целер и јајца.
  Енергетски вредности на 39гр:556Кј 132kcal, масти 1,75гр, (заситени 0,2гр),јаглени хидрати 9,0гр (шеќери 3,0гр,скроб 6,0гр),влакна 4,0гр,протеини 18гр,сол 0,57гр,калциум 120мг.
  Внимание:Пијте повеќе течности секој ден.Овој продукт не е замена за оброк, но е висок биолошки додаток на протеин.
  Начин на употреба:1.Истурете еден прашок во 160-170мл зовриена вода (за во микробранова печка- истурете еден прашок соодветен за микробранова печка и измешајте го во 160мл ладна вода).2.Оставете да врие 2мин со повремено мешање(за во микробранова печка-гответе на средна топлина 1мин и 15секунди.Промешајте и продолжете да готвите 1 мин).3.По подготовката ставете го 3-4 мин.4.Конзумирајте го во наредните 10минути.Да се чува на ладно и суво место до 25C.
  Рок на употреба:01.2022.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:France
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)

  50%save
  Retail Price - VAT Included:980 MKD 490 MKD

  Original Pancake - 7pcs

  Retail Price - VAT Included:1.085 MKD

  High - protein pasta. 7pcs
  070/287-777

  shopping assistance