00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

6 BOXES HILIFE CRACKERS

23%save

6 BOXES HILIFE CRACKERS

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

649.0 MKD 500 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Delivery price is 99 MKD

Delivery within 1-2 work days. The price of delivery varies depending on the chosen method of delivery. Click on make an order to get the total price.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:6 кутии содржат 48 крекери (15 servings). Со овој пакет на акција добивате 3 кутии оригинален вкус на крекер и 3 кутии со италијански зачин.

  HiLife крекерите се направени од супер семиња и се богати со протеини и диететски влакна, затоа може да Ве држат сити подолго време и да Ви се најде кога сте во брзање. Имаат крцкава текстура и се превкусни, а за да се уште подобри, имаат намалено количество на јаглехидрати и шеќери, што ги прави идеална грицка која може да си ја понесете секаде со вас.

  Семенки од сончоглед, ленено семе, пченичен глутен, овесни снегулки, сусам, дехидриран гликозен сируп, пченични трици, палмина маст во прав (палмино масло, гликозен сируп, млечни протеини), млечни протеини, пченичен скроб, јачменово сладно брашно, масло од канола, сол, гликоза, дехидрирано ‘ржано кисело тесто, екстракт од квасец. Содржи глутен (житарки), сусам и млеко. Може да содржи траги од соја, лупин, јајца, јаткасто овошје, кикирики и сенф.

  Нутритивни вредности:
  во 100g:

  Енергија 2074 kJ / 499 kcal
  масти 32.6 g
  – од кои заситени 5.26 g
  Јаглехидрати 17.9 g
  -од кои шеќери 4.0 g
  диетални влакна 12.8 g
  протеини 27.0 g
  сол (натриум х 2.5) 1.1 g
 • Availability:In Stock
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)

  Retail Price - VAT Included:99 MKD

  The Real HiLife Cracker 70gr.

  Retail Price - VAT Included:105 MKD

  The Real HiLife Cracker Italian tas ...

  Retail Price - VAT Included:1.120 MKD

  Chocolate flavoured pudding, cold d ...
  070/287-777

  shopping assistance