00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Пакет Енерџи Бустер

33%save

Пакет Енерџи Бустер

Цената е со вклучен ДДВ
2.498 MKD 1.674 MKD

 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Претставува единствена формула во совршена рамнотежа помеѓу Трибулус Терестрис, екстракт од Комбуха, Акаи Бери, Црно Гоџи Бери и Тарт Вишна.

  1. Дава неверојатна енергија

  2. Подигнува имунитет

  3. Ја подобрува циркулацијата и микроциркулацијата

  4. Помага во прочистување на крвта (триглицериди и лош холестерол), токсини

  5. Го зголемува кислородот во крвта

  6.Помага при анемија

  7.Помага во прочистување и обновување на црниот дроб

  8.Дејствува на хипофизата, што го стимулира зголеменото лачење на хормонот LH (лутеинизирачки хормон), со што се зголемува производството на сопствен (ендоген) тестостерон во тестисите.

  9.За импотенција и машки сексуални проблеми, еректилна дисфункција, сперматореја, зголемена сексуална желба

  10.Помага во зголемување на мускулната маса

  11.Намалување на крвниот притисок

  12.Намален ритам на срцето

  13.Подобрување на синтезата на азотен оксид

  14.Одличен е за бубрезите (камен, болно мокрење), за болеста на Брајт

  15.Помага при кожни нарушувања (егзема (атопичен дерматитис) псоријаза, шуга)

  16.Одлично за кардиоваскуларниот систем и срцето (вклучувајќи болка во градите, висок крвен притисок)

  17.Помага при дигестивни проблеми (колика, цревни гасови – надуеност, запек, протерување на цревни паразитски црви

  18. За болка и оток (воспаление) на ткивата што ја обложуваат устата (стоматитис) и воспалено грло

  19.Силен антиканцероген ефект

  20. Ефекти против стареење

  21. Се препорачува за дијабетичари

  22.Му помага на мозокот да работи подобро

  23.Силно антиоксидативно дејство

  24.Ја зголемува издржливоста и силата

  25.Помага при болки во мускулите и грчеви

  26. Помага при болка во зглобовите

  27. Дејствува како аналгетик

  28. Се препорачува за мирен сон

  Употреба: 3 пати на ден по една супена лажица пред оброк (пред доручек, пред ручек, пред вечера)
 • company profile

  Хелти Груп

  • Company introduction:Healthy Group е европски бренд со традиција од 18 години со GLK Германски стандард за квалитет на производство. Сите производи се произведуваат во Македонија ( Грифин Груп Доел) и се извезуваат на пазарот на ЕУ и други земји (вкупно 23). Глобалната политика на компанијата е да прави производи со максимален квалитет и без конзерванси, пестициди, вештачки бои, подобрувачи на вкус и со најпристапни цени на пазарот.
  • Contact Person Name:Хелти Груп
  • Address:бул.Борис Трајковски
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072 255655  072255655

  shopping assistance