00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Мусли гранола со црвено овошје.

Мусли гранола со црвено овошје.

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

1600 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. The price of delivery varies depending on the chosen method of delivery. Click on make an order to get the total price.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Мусли гранола од црвено овошје. Високо протеински. Без палмино масло. Веган.
  Состав: Растителни протеински чипс (протеин од соја, скроб); валани овес од цело зрно (глутен); мешавина од црвено овошје (12,4%) (сушена малина, парчиња малина (пире од малини од концентрат, сахароза, пире од јаболка, влакна од ананас,
  вкус, регулатор на киселост: лимонска киселина E330, средство за желатинирање: натриум алгинат Е401, стабилизатор: ди-калциум фосфати Е341, боја: антоцијани Е163), сок од калинка, дехидрирана јагода); шеќер ; кафеав шеќер од трска; сончогледово масло ; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија) ; вкусови.
  Алергени: глутен и соја.
  Нутритивни вредности на 30гр. (порција): Енергија 119kcal/503kJ, масти 2,4гр (од кои заситени масни киселини 0,3гр), јаглени хидрати 12гр (од кои шеќери 6,3гр, од кои скроб 5,7гр), влакна 2гр, протеин 11,4гр, сол 0,35гр.
  Начин на подготовка: 1 - Ставете 3 супени лажици приближно (30 гр производ) во сад и измешајте со 150 мл обезмастено млеко. 2 - Конзумирајте во следните 10 минути.
 • Availability:Contact
 • Place of Origin:EU
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)
  070/287-777

  shopping assistance