00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

High Protein BBQ chips

High Protein BBQ chips

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

150 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. Free delivery for Macedonia.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Назив: Чипс со вкус на скара
  Чипс богат со протеини и богат со влакна. Погодно за вегетаријанци.
  Состав: чипс (концентрат од соен протеин; тапиока скроб; скроб од компир; влакна (соја); сол; соја лецитин); сончогледово масло; ароматизиран препарат (вкус (глутен); димен вкус, екстракт од пиперка, капсантин); млечни протеини;
  сол.
  Алергени:содржи соја, млеко и глутен. Произведено на машини кои процесираат целер, јајца, сенф и сулфити.
  Средни нутритивни вредности: Големина на сервирање=1 кесичка (порција) 25гр.
  Енергетски вредности на 25гр: 100kcal; 420KJ; масти 3,25гр (од кои заситени 0,3гр); јаглени хидрати 4,4гр (од кои шеќери 1,4гр; од кои скроб 3гр); влакна 4,3гр; протеини 11,2гр; сол 0,68гр.
  Индивидуални нутритивни потреби може да бидат поголеми или помали, во зависност од пол, години, ниво на физичка активност и други фактори. Дополнителни тврдења: Пијте повеќе течности секој ден. Да не се користи како единствен извор на исхрана.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:France
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)

  Retail Price - VAT Included:150 MKD

  High Protein Roasted Chicken chips

  Retail Price - VAT Included:150 MKD

  Cheese & Onion flavoured popped chi ...

  Retail Price - VAT Included:170 MKD

  Protein soya chilli puffs

  Retail Price - VAT Included:150 MKD

  High Protein salt & vinegar flavour ...

  Retail Price - VAT Included:680 MKD

  Mini-rusked Bread 30g - 4pcs
  070/287-777

  shopping assistance