00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Џем од кајсија

22%save

Џем од кајсија

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

440.0 MKD 343 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. Free delivery for Macedonia.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Џем од кајсија.
  Состав: кајсија(70%):засладувач:малтиол, згуснувач: пектин; регулатор на киселост: лимонска киселина; антиоксидант: сорбинска киселина.
  Алергенси: нема алергенси. Произведено на опрема кој апроцесира млеко и соја.
  Средни нутритивнии вредности на 10гр (2 чајни лажички):
  Енергија: 43kJ/10kcal
  Масти: <0.1гр
  Сатурирани масти: <0,01гр
  Јаглени хидрати: 3,3гр
  Шеќери: 0,4гр
  Полиоли: 2,7гр
  Скроб: 0,2гр
  Влакна: 0,1гр
  Протеин: 0,04гр
  Сол: <0,02гр

  Внимание: Пијте повеќе течности секој ден. Овој производ не е замена за оброк. Да не се користи како единствен извор на исхрана.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:EU
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)
  070/287-777

  shopping assistance