00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Choco crunch reep smaak flavoured bar. 7pcs

Choco crunch reep smaak flavoured bar. 7pcs

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

1085 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Delivery price is 99 MKD

Delivery within 1-2 work days. The price of delivery varies depending on the chosen method of delivery. Click on make an order to get the total price.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Крцкав бар со вкус на чоколадо.Висок процент на протеин, богат извор на влакна и намалени шеќери. Без додадени шеќери, со засладувачи и полиоли.Без ГЛУТЕН.
  Состојки мешавина од протеини (текстура од соен протеин, тапиока скроб), млечни протеини, соен протеин, хидролизиран желатин);полидекстроза, олигофруктоза (екстрат од корен од цикорија);растителни масла (RSPO палмово кернел масло, палмово масло RSPO, масло од шеа и сончогледово масло);навлажнувач:глицерин;какао маса(4,3%);какао во прав(3%);вкусови:путер од какао;емулгатори:сончогледов лецитин, мони и диглицериди;сол;засладувачи:сукралоза калиум ацесулфам.
  Алергени:Може да содржи млеко и соја.Произведено на опрема што обработува јадкасти плодови.
  Средни нутритивни вредности на 1 бар (44гр.).Енергија 157kcal/652kJ, масти 6,4гр.(од кои заситени масни киселини 3,7гр.), јаглени хидрати 5,0гр.(од кои шеќери 1,5гр, од кои полиоли 2,3гр.од кои скроб 1,2гр.),влакна 11,6гр, протеин 15гр, сол 0,35гр.
  Внимание:Пијте повеќе течности секој ден.Да не се користи како единствен извор на храна.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:EU
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)

  Retail Price - VAT Included:1.085 MKD

  Peanut & caramel flavoured bar. 7 p ...

  Retail Price - VAT Included:1.085 MKD

  Chocolate Hazelnut flavoured crunch ...

  Retail Price - VAT Included:1.085 MKD

  Chocolate pistachio flavoured Crunc ...

  Retail Price - VAT Included:980 MKD

  Smoked ham and cheese flavoured san ...
  070/287-777

  shopping assistance