00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Абсобар Зеро протеински бар со вкус на солена карамела.

40%save

Абсобар Зеро протеински бар со вкус на солена карамела.

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

160.0 MKD 96 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Delivery price is 99 MKD

Delivery within 1-2 work days. The price of delivery varies depending on the chosen method of delivery. Click on make an order to get the total price.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Назив: Абсобар ЗЕРО протеински бар со вкус на солена карамела. Висок процент на протеини и диететски влакна, со засладувачи. Без ГМО, без глутен, без лактоза. Вегански. Состав: протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка, емулгатор: соја лецитин, навлажнувач: глицерол, ароми, згуснувач: карбокси метил целулоза, антиоксиданс: екстракт од рузмарин, засладувач: стевиол гликозиди, морска сол.
  Може да содржи траги од јадкасти плодови, кикирики и сусам.
  Средни нутритивни вредности на 1 бар,40гр(оброк): 160kcal/671kJ; масти 8,5гр (од кои заситени 3,3гр); јаглени хидрати 6,5гр (од кои шеќери 1,9гр; од кои полиоли 3,1гр); влакна 9,5гр; протеини 11гр; сол 0,24гр.
  Прекумерна консумација може да предизвика лаксативни ефекти.
  Да се чува на ладно, суво место, подалеку од светлина и топлина. Да се консумира во наредните 24 часа од отварањето.
 • Availability:In Stock
 • Place of Origin:EU
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Pro-fit vis

  • Company introduction:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти и оние кои сакаат да ослабат.
  • Contact Person Name:Ивона
  • Address:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:072220092
  • Year registered:2016
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.7 of 5.0 (3 ratings total)

  50%save
  Retail Price - VAT Included:160 MKD 80 MKD

  Абсо Зеро протеински бар со вкус на ...

  50%save
  Retail Price - VAT Included:160 MKD 80 MKD

  Aбсо бар Зеро. Протеински бар со вк ...

  50%save
  Retail Price - VAT Included:160 MKD 80 MKD

  VEGAN Protein bar DOUBLE CHOCOLATE ...

  Retail Price - VAT Included:160 MKD

  VEGAN Protein bar VANILLA-COOKIES 4 ...

  40%save
  Retail Price - VAT Included:160 MKD 96 MKD

  VEGAN Protein bar STRAWBERRY 40g

  Retail Price - VAT Included:1.085 MKD

  High protein crunch bar flavoured c ...
  070/287-777

  shopping assistance