00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Mултифункциски принтер HP Printer MFP MLJ M130fw (G3Q60A)


 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Спецификација
  Брзина на печатење макс. до 22/А4 стр/мин / Технологија на печатење Ласерски (ц/б) / Број на бои 1 (black) / Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi, FastRes 1200 / Предвиден број на стр. месечно од 150 до 1.500 страни, макс 10.000 копии (капацитет на тонер 600 стр.) / Меморија на факс до 1.000 страни / Брзина на факс 3 секунди за една страница (можност за испраќање колор документи) / Оперативни системи Microsoft® Windows® 7/10, Windows Vista®, Windows® XP, Windows® Server 2008, Windows® Server 2003; Mac OS X v 10.4, v 10.5, v 10.6; Linux / Потрошен материјал HP CF217A Original, HP217
  Скенирање и копирање
  Брзина на копирање до 20 стр/мин ц/б / Зголемување.намалување на копија 25% - 400% / Резолуција на копирање/скенирање 600 х 600 dpi / 1200 х 1200 / Тип на скенер Flatbat, со автоматски додавач на хартија за 35 стр. / Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi ...24 bit / Максимална големина на скен 297mm x 216 mm /
  Информација за хартија
  Фиоки за хартија 1 х 150 листа / Излезна фиока за хартија 1 х 100 листа / Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти / Двострано печатење (дуплекс) не
  Можности за поврзување
  Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port; 10/100Base-T Ethernet network port; RJ-11 Telephone rt, Wi-Fi 802.11b/g/n
  Димензии, тежина и пакување
  Макс. дебелина на хартија 60- 163 gr/m2, Димензии на производ без кутија ( 423 x 288 x 279 мм), Тежина на производ надвор од кутија ( 7,6 кг )
  Содржина на пакувањето: Принтер, 1х црн тонер стартен, drum unit , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, Readiris PRO text recognition software, УСБ кабел
 • Category:Printers
 • Availability:In Stock
 • Minimum Order Quantity:1
 • company profile

  MP computers

  • Company introduction:Компаг-Трејд е компанија која се занимава со трговија на галантерија за компјутери (ташни за лаптоп, ташни за дигитални фотоапарати и дигитални видео камери, мобилни телефони iPad & iPhone галантерија), антвирус програми, магнетни медии (CD, DVD), компатибилни и оригинални мастила, кертриџи и рибон траки. Компаг-Трејд е официјален увозник и дистрибутер на неколку светски препознатливи брендови од кои: - CASE LOGIC www.caselogic.eu - Компјутерска галантерија - SPEED LINK www.speedlink.com - Компјутерска и гејмерска опрема - VIVANCO www.vivanco.com - Компјутерска опрема и комуникација - AVIRA - www.avira.com - Антивирус решенија - VERBATIM - www.verbatim-europe.com - Магнетни медии - LAMA www.lamafrance.com - Компатибилни тонери, мастила и рибон траки - оригонални тонери, мастила, рибон траки од реномирани производители (HP, Epson, Canon, Olivetti, Samsung, Konica, Siemens, Lexmark, Oki, Ricoh, Siemens, Brother, Fujitsu, Minolta, Kyocera, Panasonic, Toshiba, M. Tally, Seikosha, Xerox ...)
  • Contact Person Name:Тања Ј. Ангеловски
  • Address:бул. К. Ј. Питу 19, ТЦ Скопјанка, I спрат, лок.52/1
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:00 389 (0)2 240 33 88
  • Fax #:00 389 (0)2 2402 978
  • Year registered:2007
  • Geo Location:Show  022403388

  shopping assistance