00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Slimline Acai Berry 36 capsules


 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Доколку сакате да ја постигнете посакувата трансформација и да имате сјајна кожа, ние ги создадовме специјално дизајнираните капсули за Вас Slimline Acai Berry. Неверојатните бобинки се главни состојки на овие капсули. Познавајќи ја магичната моќ на Acai Berry во разубавување на кожата ние го уклучивме екстрактот од овие бобинки, а за нивното одлично дејство сведочат голем број наши задоволни корисници. Не постои подобар додаток на исхрана од Slimline Acai Berry кои на природен начин и ефикасно ја регулираат телесната тежина. Природните билни екстракти од Slimline Acai Berry капсули помагаат во реглирање и одржување на телесната тежина. Ќе потигнете брзи и видливи резултати без исцрпувачки диети и напорни вежби. Подеднакво исто ефективно делува и кај мажи и кај жени.

  Предности:
  · Регулирање на телесната тежина
  · Намалување на апетит
  · Разубавување на кожа
  · Завбрување на метаболизам

  Оваа единствена формула содржи екстракти од бразилските Acai Berry бобинки и внимателно одбрани природни екстракти кои овозможуваат:
  · Детоксикација на телото – поради присуство на Алое Вера
  · Намалување на апетит – благодарение на Гарсинијата, која го помага создавањето на гликогенот кој дава сигнал кога сме внеле доволно количина на храна
  · Намалување на апсорбцијата на масти – поради цитозанот кој го штити организмот од апсорбција на штетните материи, а ги задржува само здравите супстанци
  · Дневен внес на антиоксиданти и микронутриенти – антиоксидантите од Acai Berry, диеталните влакна и зелениот чај допринесуваат за елиминација на токсините

  Употреба:
  Препорачаната дневна доза е една капсула дневно, со 350-500 мл вода по нискокалоричен појадок. Производот е наменет за здрави луѓе на возраст од 18 до 65 години. Ако имате впечаток дека ефектот на капсулите е премногу силен или премногу слаб, консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт.

  Период на употреба: За да постигнете подобри ефекти овој производ користете го најмалку три месеци. Изгубените килограми нема да се вратат. Се препорачува овој производ да се комбинира со нашиот Slim Line чај. Откако ќе ја постигнете посакуваната тежина, за да ја одржите истата, можете да користите било кој Slim Line производ еднаш или двапати неделно.

  Предупредување:
  Не користете повеќе од една капсула на ден. Овој производ не е наменет за деца, трудници и доилки. Не се препорачува кај пациенти со дијагнозиран дијабетис, кардиоваскуларни болести, хипертензија, церебрални болести, преживеан инфаркт или мозочен удар, дијагнозиран хипертироидизам, отежната работа на црниот дроб и бубрезите, проширена простата и глауком како и пациенти со дијагнозирани психози, конзументи на дрога и пациенти со дијагнозиран алкохолизам. Производот е додаток на вообичаената исхрана и не може да замени храна. Не е наменет да дијагнозира, третира, лечи ниту превентивно да делува на било каква болест. Одговорноста за користење.
  Ако имате некои двосмислености, најдобро е да се консултирате со вашиот лекар пред да го користите производот.

  Начин на чување:
  Да се чува на темно, ладно и суво место.
 • Availability:In Stock
 • company profile

  Slim Line International

  • Company introduction:Slim Line Club е регистрирана трговска марка во сопственост на Slim Line Inrernational doo Skopje, Македонија. Постои 5 години,од септември 2009 година. Slim Line Club е присутен во во 6 држави: Македонија, Србија, Босна и Херцеговина, Косово , Хрватска и Бугарија. Slim Line Club е изграден врз нашите три основни столба : 1. ЗДРАВЈЕ Квалитетни и ефикасни производи, за постигнување подобро здравје. 2. ВИТАЛНОСТ Производи, програми и подршка за постигнување виталности трајна лична трансформација. 3. ПРОСПЕРИТЕТ Мотивирање и наградување заради постигнување на лична и финансиска независност Преку создавање и пласирање на ефикасни и квалитетни нутритивни производи како темелен фактор и создавање на МЛМ мрежа од членови како мобилизирачки фактор, како заедница посветени сме да работиме локално и глобално за да обезбеди ме вистинско решение за дебелината.
  • Contact Person Name:Slim Line
  • Address:Христо Татарчев 69 (Сава Ковачевиќ)
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Cell Phone #:078/215-929
  • Telephone #:02/270-0028
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  5.0 of 5.0 (1 ratings total)

  Retail Price - VAT Included:950 MKD

  SLC 3D Eyelash Mascara

  Retail Price - VAT Included:950 MKD

  SLC 3D Eyelash Mascara

  Retail Price - VAT Included:600 MKD

  SLC 3D Eyelash Mascara
  022700028

  shopping assistance