00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Winter tyres Starfire W200 195/65R15


 • product description
 • company profile
product description
 • Product Description:Зимски гуми
  • Димензија: 195/65R15
  • Бренд: Starfire W200
  • Редовна цена: 3380 денари
  • Попуст: -30%
  • Цена со попуст 2370 денари
 • Availability:Contact
 • Seller:Pneumatik
 • company profile

  Pneumatik

  • Company introduction:Компанијата ТДА ТРЕЈД е основана во 1991 година како увозник и дистрибутер на гуми (пневматици) за сите видови на возила во Македонија. За кус период стана лидер на македонскиот пазар на пневматици. Доказ за квалитетната и успешна работа е рангирањето на компанијата во 200-те најуспешни деловни субјекти во Македонија во изминативе 10 години. Со цел да ги задоволи специфичните потреби на сите свои клиенти, во 2003 година, компанијата ТДА ТРЕЈД ја подели палетата на услуги на две различни компании. Така, малопродажбата беше ребрендирана под името ПНЕУМАТИК, додека ТДА ТРЕЈД остана одговорна за големопродажба на гуми во Македонија. Се трудиме секогаш на нашите ценети потрошувачи да им ги понудиме најдобрите цени на гуми во Македонија. ПНЕУМАТИК располага со три услужно продажни објекти во Скопје, еден во Битола, еден во Тетово и еден во Штип. Сите објекти се опремени со најсовремени машини и посебно обучен кадар кој ќе ви помогне во најкус можен рок да ги надминете и решите сите проблеми поврзани со вашите пневматици. Денес ПНЕУМАТИК има многу широк асортиман на производи од областа на гумарската индустрија. Официјален застапник е за пневматиците од брендовите MICHELIN, GOOD YEAR, CONTINENTAL, DUNLOP, PIRELLI, KLEBER, COOPER, FULDA, SAVA, TIGAR, DEBICA, BKT и MENTOR. Екслузивен застапник е за алуминиумски фелни од програмата на светски познатите OZ-RACING. Исто така, е и официјален застапник за акумулатори од брендот ENERGIZER. За целосно задоволување на потребите на купувачите, ПНЕУМАТИК разви одлична палета на услуги. Една од екслузивните услуги кои ги нуди на своите клиенти е чување на зимски, односно летни гуми – пневматици, во идеални услови во сопствени магацини. Во текот на досегашното работење ТДА ТРЕЈД и ПНЕУМАТИК развија и одлична дистрибутерска мрежа низ целата држава, со која ги покриваат сите поголеми градови. Денес ТДА ТРЕЈД и ПНЕУМАТИК ја продолжуваат својата мисија – секогаш да бидат во чекор со новитетите во својата област, нудејќи производи и услуги достапни за секого.
  • Contact Person Name:Iskra, Dimitar, Igor
  • Address:Иво Лола Рибар 60 (реон 5)
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Cell Phone #:0038971368321
  • Telephone #:023231808
  • Fax #:023231808
  • Geo Location:Show
  25%save
  Retail Price - VAT Included:2.800 MKD 2.100 MKD

  Winter tyres Starfire W200 175/65R1 ...

  25%save
  Retail Price - VAT Included:3.260 MKD 2.445 MKD

  Winter tyres Starfire W200 185/65R1 ...

  25%save
  Retail Price - VAT Included:4.000 MKD 3.000 MKD

  Winter tyres Starfire W200 205/55 R ...

  25%save
  Retail Price - VAT Included:3.930 MKD 2.948 MKD

  Winter tyres Sava Eskimo S3 195/65 ...

  25%save
  Retail Price - VAT Included:4.300 MKD 3.225 MKD

  Winter tyres Sava Eskimo HP 195/65 ...

  30%save
  Retail Price - VAT Included:5.970 MKD 4.179 MKD

  Winter Tires Michelin Alpin 5 195/6 ...
  023231808

  shopping assistance