00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Зимзелено растение Хамаеципарис Елвуди (Chamaecyparis Elwoodii)

Зимзелено растение Хамаеципарис Елвуди (Chamaecyparis Elwoodii)

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

250 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Цената на достава е 150 ден.

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Хамаеципарис Елвуди (Chamaecyparis Elwoodii) во саксија бр.13 и има моментална висина од 30-40 см. Ова растение спаѓа во зимзелени спорорастечки растенија со понизок раст. Максималната височина што може да ја достигне е 3м, широчина 0,8-1м. Расте по 15цм во една вегетација. Има нежни, сино-зелен, многу нежни иглици и без дополнително кроење постигнува компакта купеста форма. Многу е распостранет кај нас бидејќи добро ја поднесува нашата клима и е едено од најмногу продаваните зимзелени растенија. Се препорачува да се насади во мали дворови односно на место каде е ограничен вегетативниот простор. Како младо растение може да се посади во саксија или жардињера.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Грин планет
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Грин планет

  • Име на контакт лице:Теодора
  • Адреса:бул.Илинден 88
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:02 3067747
  • Факс #:02 3067714
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  MarketKonekt информации и помош при купување