00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Крем за чувствителна кожа LOCHERBER

Крем за чувствителна кожа LOCHERBER

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

1643 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена. Доставата е бесплатна за цела Македонија.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Чувствителната кожа, кожата со розацеа има потреба од посебна нега: постојана заштита од штетни надворешни влијанијa (промени на температурата, загаден воздух), а преку ноќ – обновување на сопствената заштитна функција.
  Lëkurë e ndjeshme, lëkura me rosa cea ka nevojë për kujdes të veçanë: mbrojtje e përhershme nga ndikimet e jashmte të dëmshme ( ndryshimet e temperaturës, ajri i ndotur), ndërsa gjatë natës –rimëkëmbjen e funksionit vetmbrojtës.
  Кремот е со густа структура, но и покрај тоа брзо се впива и не остава мрсни траги. Благодарение на активните компоненти и балансираната структура деноноќно се грижи за комфорот на нежната и чувствителна кожа.
  Kremi ka një srukturë të dendur, pavarsisht kësaj përthithet shumë shpejt dhe nuk lë njolla vaji. Në sajë të përbërsve aktivë dhe strukturës së ekuilibruar kujdeset ditë-natë për konfortin e lëkurës sensitive dhe të brishtë
  Активни компоненти: екстракти од див костен, црн слез, камилица, корени на бодлика, етерични масла од сандалово дрво, иланг-иланг, макадамски орев, пантенол, бисаболол, токоферол.
  Përbërsit aktivë: ekstrakt nga gështenja e egër, mallow i zi, kamomilit, rrënjët e ferrave , vajra esenciale të sandalit, ylang-ylang, arrë macadamia, Panthenol, bisabolol, tocopherol.
  Примена: се нанесува наутро и навечер на чиста кожа на лицето и во пределот на деколтето со нежни масажни движења.
  Aplikimi: Aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje në zonën e pastër të fytyrës dhe të qafës me lëvizje të buta masazhi.
  Арт. C 64, обем 50 мл.
  Art. C 64, sasia 50 ml.
 • Категорија:Нега на кожа
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Вивасан
 • Земја на потекло:Италија
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Вивасан

  • Име на контакт лице:Велибор
  • Адреса:18-ти Септември 55-а
  • Град:Гостивар , Македонија
  • Телефон #:070378876
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  MarketKonekt корисничка поддршка