00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Хидратантна емулзија 24 часа VIVA BEAUTY

Хидратантна емулзија 24 часа VIVA BEAUTY

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

1794 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена. Доставата е бесплатна за цела Македонија.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Интензивна хидратација со екстракт од краставица за нормален и комбиниран тип на кожа. Екстрактот од рузмарин ефикасно ја штити кожата од дејството на слободните радикали, екстрактот од морков обезбедува провитамин А, а комплексот од природни хидратантни состојки го обновуваат хидролипидниот слој на кожата и со тоа ја стимулираат бариерната функција на епидермисот и ја превенираат загубата на еластичност. При употреба на емулзијата значително се намалуваат брчките, предизвикани од дехидратација, кожата изгледа свежа и кадифена. Нежната текстура дозволува емулзијата да се користи како основа за шминка.
  Hidratues intensiv me ekstraktet e kastarvecit për lëkurë normale dhe e kombinuar për të gjitha llojet e lëkurës. Ekstrakti i rozmarinës në mënyrë efikase ja mbron lëkurën nga ndikimet e radikaleve të lira, ekstrakti i karrotës siguron provitaminën A, ndërsa kompleksi hidratues i përbërsve natyrorë ndyshon shtrësen hidrolipide të lëkurës dhe kështu stimulojnë pengesën e funksionimit të epidermës dhe parandalojnë humbjen e elasticitetit. Kur përdorni emulsoni ndjeshëm reduktohen rrudhat të shkaktuara nga dehidartimi, lëkura duket më e butë dhe më e freskët. Cilësia ultra lejon emulsionin që të përdoret si bazë për grim.
  Арт. I 211, обем 50 мл.
  Art. I 211, sasia 50ml.
 • Категорија:Нега на кожа
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Вивасан
 • Земја на потекло:Швајцарија
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Вивасан

  • Име на контакт лице:Велибор
  • Адреса:18-ти Септември 55-а
  • Град:Гостивар , Македонија
  • Телефон #:070378876
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  MarketKonekt корисничка поддршка