00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Бензинска косилка Iskra BK530N + Iskra плинска скара

Бензинска косилка Iskra BK530N + Iskra плинска скара

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

19900 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена. Доставата е бесплатна за цела Македонија.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Бензиска косилка за трева Iskra BK530N со подарок Iskra плинска скара модел GR 810.

  Карактеристки на косилката:
  · Зафатнина на моторот: 173 cm3
  · Моќност: 3.2 kW (4.4 КС)
  · Оптоварување брзина: 3000 вртежи / мин
  · Тип на мотор: четири-тактен ohv
  · Воздушно ладење на моторот
  · Стил на возењето: самоодна
  · Волумен на резервоарот: 1.6 L
  · Волумен на резервоарот за масло: 0.55 L
  · Регулирање на висината на сечење: 20-75 mm
  · 8 позиции подесување на висината (централно)
  · Максимална сечење ширина: 530 mm (21 ")
  · Ширината на тркала (предната): 178 mm (7 ")
  · Ширината на тркалата (заден): 254 mm (10 “)
  · Кутија за трева: 62 L
  · За тревници до 1800 метри
  · Димензии на кутија (во mm): 850 (D) x 580 (W) x 500 (V)
  · Нето тежина: 37 kg

  Карактеристки на скарата:
  · Моќност: 2.55kW;
  · Дијаметарот на површина за печење: Ø 44 cm;
  · Отстранливa емајлиранa плотна со рачки;
  · Пренослива и лесна;
  · Регулатор на притисокот за плин;
  · За надворешна употреба;
  · Поврзување за гас: 8 mm;
  · Притисок (mmHg): 30, 28-30 / 37;
  · Димензии на пакување (во мм): 459 (H) x 463 (Ш) x 141 (Д),
  · Тежина: 6,11 кг

  #Гарден програма
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Крусел
 • Земја на потекло:Словенија
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Крусел

  • Опис на компанијата:Крусел Дооел Скопје е компанија формирана 1992 година, првенствено како продавница за техничка стока. Во 2002 година Крусел Дооел започна со самостоен увоз на апарати за домаќинство и стана овласен увозник и дистрибутер на реномираните брендови ISKRA, Rohnson, GRUNDIG, Laica, Fagor, Moser, Emide,. Нашата дејност опфаќа продажба на големо и мало рачен алат, гарден програма, електричен алат, продажба на кујнски апарати, апарати за лична нега, грејни тела и апарати за ладење итн.
  • Име на контакт лице:Кристина
  • Адреса:Борис Трајковски 86а
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:+38978238820
  • Телефон #:022520999
  • Година на регистрација:1992
  • Број на вработени:14
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  MarketKonekt корисничка поддршка