00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Iskra Парен чистач JC-208C

10%заштеда

Iskra Парен чистач JC-208C

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

3999.0 ден. 3599 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена. Доставата е бесплатна за цела Македонија.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Iskra JC-208C е парен чистач кој со помош на пареата темелно ги чисти и дезинфицира подовите и теписите.

  Карактеристики на производот:
  •Напон: 220-230V~50/60Hz
  •Снага: 1300W (max)
  •Должина на кабел: 5,5m
  •Глава со круглест зглоб
  •Страничнио навалување 90°
  •Навалување напред - назад 70°
  •Чисти и дезинфицира на пареа од 100° c
  •Соодветен за повеќето површини и материјли
  •Турбо состав греење
  •Ергономски обликувана рачка
  •Спреминк за вода 350 ml
  •Заштитен поклопник на спремникот за вода
  •Достапен на сите места
  •Димензии на пакетот (v mm): 590 (В) x 230 (Ш) x 130 (Г)
  •Нето тежина: 2,8 kg
  •Бруто тежина: 3,35 kg

  Прибор:
  •Додаток за чистење прозор
  •Додаток за чистење облека
  •Крпи за чистење
  •Округли четки (1 од најлон 1 од месинг)
  •Продолжно цевче за рачниот парни чистач
  •Аголно продолжување
  •Лажица за мерење
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Крусел
 • Земја на потекло:Словенија
 • Гаранција:2 години
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Крусел

  • Опис на компанијата:Крусел Дооел Скопје е компанија формирана 1992 година, првенствено како продавница за техничка стока. Во 2002 година Крусел Дооел започна со самостоен увоз на апарати за домаќинство и стана овласен увозник и дистрибутер на реномираните брендови ISKRA, Rohnson, GRUNDIG, Laica, Fagor, Moser, Emide,. Нашата дејност опфаќа продажба на големо и мало рачен алат, гарден програма, електричен алат, продажба на кујнски апарати, апарати за лична нега, грејни тела и апарати за ладење итн.
  • Име на контакт лице:Кристина
  • Адреса:Борис Трајковски 86а
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:+38978238820
  • Телефон #:022520999
  • Година на регистрација:1992
  • Број на вработени:14
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  корисничка поддршка