00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

  • Јазик

Симпо

  • Опис на компанијата:Симпо ДОО Скопје е официјален претставник на најголемиот производител на мебел на Балканот – "СИМПО" Врање (Р.Србија). Мебелот на "СИМПО' е присутен на македонскиот пазар од 1971 год. и веруваме дека секое семејство во Македонија имало прилика да користи барем едно парче мебел од "СИМПО". Со своите специјализирани фабрики, стручен тим и долгогодишно искуство во производство на мебел, Ви нудиме разноврсен асортиман: гарнитури во мебел-штоф, еко-кожа и природна кожа во повеќе квалитети, компонибилни програми, спални и детски соби, трпезарии, мебел на парче, најразновидни лежаи, душеци од новата генерација, прекривачи, анатомски и антиалергиски перници, волнени теписи рачно изработени или тафтувани и др. Капацитетот и високата специјализираност на 80 мали, средни и големи фирми во склоп на компанијата "СИМПО" ни овозможуваат комплетно опремување на хотелски објекти со капацитет и до 2000 соби. Секогаш сме во тек со современите трендови во светот, но и фактор во креирање на стилот на овие простори. Освен во Европските земји, Блискиот Исток, Азија, Америка, Канада и Австралија, во каталозите на најпознати трговци со мебел : "Roche Bobois", "Semeraro"…, мебелот на СИМПО можете да го видите и купите во 11 салони низ Македонија, и тоа: два во Скопје – Карпош и Црниче, како и салони во Тетово, Охрид, Велес, Прилеп, Битола, Струмица, Куманово, Гостивар и Кавадарци. Секогаш сме тука за Вас, СИМПО - Ваш пријател во домот!
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:Атинска бр.12 – II влез, приземје
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:000 389 (0)2 3131 255
  • Факс #:000 389 (0)2 3117 142
  • Година на регистрација:1971
  • Локација на мапа:Прикажи

Локација

Слики

Лого

Останато

Комплетност на профилот71.88%
Ја следат3
Број на производи25
Член од06 Апр, 2012
Последна промена11:52:17 , 21 Фев, 2017
Сакаш да добиваш понуда со сезонски попусти?


070/287-777

MarketKonekt информации и помош при купување