00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Serpenti ланец – каиш со кристали од Austrian Elements

50%save

Serpenti ланец – каиш со кристали од Austrian Elements

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

2998.0 MKD 1499 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. Free delivery for Macedonia.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Иако денес змијата е животно од кои многумина се плашат, таа во минатото се појавува во многу култури и имала важно значење за жените. Змијата симболизира мноштво од позитивни работи како заводливост на убавината, плодност и заштитна енергија кај женита и доколку сакате да се навратите на корените, ова парче накит е токму за Вас.

  Фасцинацијата со змијата во позитивен или негативен предзнак стара е колку човештвото, преку приказната за Адам и Ева, змијата како мотив се појавува на раката на божицата Афродита симболизирајќи заводливост на убавината, ја има и на стапот на грчкиот бог Асклепија, како и кај неговите пандани во стар Рим и Египет, Ескулат и Имхотеп.

  Змијата полна со симболика, ја поврзуваат со раѓање, повторно раѓање, сексапил, сексуалност, лечење, заштита, сила и вечност, змијата е подеднакво присутна во разни религии, митологии и во книжевноста (од Библијата до книгите за Хари Потер), а се појавува како чест мотив во креациите на водечките имиња на високото јувелирство.

  Serpenti ѓердан, ланец кој може да се носи и како каиш со кристали од Austrian Elements и цврст магнетен затварач

  Карактеристики
  Материјал: Поцинкуван метал со висок сјај во златна боја
  Димензии: Дебелина на металот 1mm, пречник на ѓерданот 1cm должина на ѓерданот 99,5cm
  Камења: Кристали од Austrian Elements , должина на токите 4cm

  Пакување: Пластична кеса за чување и црна еко торбичка од хартија и кадифен прав
 • Category:Jewelry
 • Availability:In Stock
 • Warranty:6 months
 • Minimum Order Quantity:0
 • оцени од корисници
  company profile

  eShop Skopje

  • Contact Person Name:Дарко
  • Cell Phone #:070287777
  • Telephone #:070287777
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  5.0 of 5.0 (1 ratings total)

  50%save
  Retail Price - VAT Included:3.598 MKD 1.799 MKD

  Serpenti ланец – каиш со кристали о ...

  50%save
  Retail Price - VAT Included:2.798 MKD 1.399 MKD

  Serpenti ланец – каиш со кристали о ...

  50%save
  Retail Price - VAT Included:2.998 MKD 1.499 MKD

  Serpenti ланец – каиш со кристали о ...

  50%save
  Retail Price - VAT Included:2.998 MKD 1.499 MKD

  Serpenti ланец – каиш со кристали о ...

  50%save
  Retail Price - VAT Included:2.998 MKD 1.499 MKD

  Serpenti ланец – каиш со кристали о ...

  50%save
  Retail Price - VAT Included:2.398 MKD 1.199 MKD

  Serpenti ланец – каиш со кристали о ...
  070/287-777

  shopping assistance