00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Мултипрактик апарат Grundig UM-9050

12%save

Мултипрактик апарат Grundig UM-9050

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

7999.0 MKD 6999 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. Free delivery for Macedonia.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Мултифункционален професионален миксер со моќност од 1000 вати.

  *10 нивоа на брзина и копче за побрза и полесна подготовка
  *Хигиенски стаклен сад со голем капацитет за подготовка на храната
  *2.2 литри и високо квалитетен стаклен горен дел со можност за додавање плус 1.75 литри
  *Двојната заштита и нерѓосувачкиот челик овозможуваат апартот да биде функционален за обработка на замрзната храна, месо,овошје, зеленчук, јатки и растенија. Исто така е идален за подготовка на храна за бебиња.
  * Апаратот поседува два стаклени контејнери,2 х 4 сечила од нерѓосувачки челик и 7 делови од екстрактор од нерѓосувачки челик за полесно и побезбедно готвење.
  *Практичен е и како соковник за подготовка на свежи и здрави сокови.
  *Мултифункционален за подготовка на потечни и погусти креми и шлагови.
  *Автоматски заштитен механизам кој гарантира максимална заштита за време на подготовката на храна
  *Вградена фиока за заштеда на место погодна во секое време за
  *Гумена подлога која служи да не се лизга садот и да се позицира на површината
  *Микровален стаклен сад идеален при загревање на свежо подготвени јадења како и за чување на храна во фрижидер
  *Содржи стаклени делови кои се отпорни при миење и чистење
  * 3 годишна гаранција на висок квалитет
  *Боја: Бела /Сјајна сребрена
 • Availability:In Stock
 • Seller:Krusel
 • Place of Origin:Slovenia
 • Warranty:1 year
 • Minimum Order Quantity:1
 • оцени од корисници
  company profile

  Krusel

  • Company introduction:Krusel LTD was established in 1992 as a retail store for technical goods. In 2002, Krusel LTD became general importer and authorized distributor of the brands Rohnson, Laica, Fagor, Hair Majesty, Moser and recently for the brands Honeywell, Duracraft and Cloer. The company's main occupation is in import, wholesale and retail of household appliances: kitchen appliances, personal care products, heating and cooling appliances etc
  • Contact Person Name:Кристина
  • Address:Борис Трајковски 86а
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Cell Phone #:+38978238820
  • Telephone #:022520999
  • Year registered:1992
  • Total employees:14
  • Geo Location:Show
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  4.6 of 5.0 (18 ratings total)
  070/287-777

  shopping assistance