00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

Vitamin C Комплет за нега на лице

15%save

Vitamin C Комплет за нега на лице

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

1143.0 MKD 972 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. Free delivery for Macedonia.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Комплетот содржи:
  1. ВИТАМИН С ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ ДНЕВЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ 30 ml
  2.ВИТАМИН С ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ НОЌЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ 30 ml
  3.ВИТАМИН С - ИЗБЕЛУВАЧКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ 10 ml

  БЕЗ ПАРАБЕНИ И КОНЗЕРВАНТИ.

  Серијата производи за лице со витамин С со трговската марка REFAN содржат стабилна, маслорастворлива форма на витамин С, којашто:
  - Има многу добра апсорпција преку кожата
  - Ја инхибира активноста на внатреклеточната тирозиназа и меланогенезата (избелување)
  - Ја намалува UV- индуцираната повреда на ДНК на клетката (UV заштита / анти-стрес)
  - Ја спречува липидната пероксидација и стареење на кожата (антиоксидант)
  - Ја повишува синтезата на колаген и заштита на колаген (против стареење)

  Дневниот крем ја штити кожата од УВ- зраците и штитејки ја од формирањето на слободни радикали, се бори со предвременото стареење.
  Ноќниот крем ја закрепнува кожата преку ноќта и се бори со образувањето на брчки.
  Серумот за лице е со докажано избелувачко дејство. Нанесен под дневниот и ноќниот крем, како и самостојно, ја намалува пигментацијата на кожата . Базиран целосно на природни состојки, тој дејствува не само избелувачки, но и ја регенерира кожата.
 • Category:Skin Care
 • Availability:In Stock
 • оцени од корисници
  company profile

  Refan - Remi Pan

  • Company introduction:Единствен овластен застапник за РЕФАН за подрачјето на Р.Македонија
  • Contact Person Name:Александра
  • Address:бул. Кузман Јосифовски Питу бр.26 лам.1 лок.8
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Telephone #:+38922460186
  • Year registered:1997
  • Geo Location:Show
  15%save
  Retail Price - VAT Included:1.336 MKD 1.136 MKD

  ГАРДЕНИЈА и РОЗА Комплет за нега на ...

  Retail Price - VAT Included:396 MKD

  OLIVE Body cream 200ml
  070/287-777

  shopping assistance