00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

DCNA Red Heart - Eau de Parfum 100 ml.

36%save

DCNA Red Heart - Eau de Parfum 100 ml.

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

1399.0 MKD 895 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. Free delivery for Macedonia.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Женски, есенски парфем кој мириса слично на DKNY "My NY"

  Главни ноти: малина, розов бибер, галбанум
  Средни ноти: јасмин, фрезија, корен од перуника
  Основни ноти: пачули, ванила, мошус, сив килибар


  Енергичната и спонтана жена со сигурност ќе посака ваква композиција, која плени со зачинета сладост. Сензуалниот мирис на малина и галбанум, зачинети со малку розов бибер интригира и привлекува. Срцевата нота заведува со јасмин обвиен со аромите на фрезија и корења од перуника. Кога цветно-овошната сладост згаснува, на кожата се чувствуваат пачули, мошус и ванила, кои и даваат ориентална позадина. Парфемот е идеален како подарок за вашата сакана, како со мирисот така и со своето прекрасно пакување.
 • Availability:In Stock
 • Seller:Bellina
 • оцени од корисници
  company profile

  Bellina

  • Company introduction:BELLINA е официјален застапник за Македонија на брендот на парфеми "JFenzi" коишто се произведуваат во Грасе, Франција. Понудата се состои од женски и машки парфеми (исклучиво Eau de Parfum). За повеќе информации, посетете ја нашата веб страна www.bellina.mk или обратете ни се директно на bellinacosmetic@gmail.com
  • Contact Person Name:Кирил
  • Post Code:1000
  • City:Skopje , Macedonia
  • Cell Phone #:070283874
  • Telephone #:070283874
  follow this companycontact sellerall products
  Rating:
  5.0 of 5.0 (1 ratings total)

  36%save
  Retail Price - VAT Included:1.399 MKD 895 MKD

  Le'Chel Chère - Eau de Parfum 100 m ...

  36%save
  Retail Price - VAT Included:1.399 MKD 895 MKD

  C'est la vie - Eau de Parfum 100 ml ...

  36%save
  Retail Price - VAT Included:1.399 MKD 895 MKD

  C'est la vie Bouquet - Eau de Parfu ...

  36%save
  Retail Price - VAT Included:1.399 MKD 895 MKD

  Opal Glamour - Eau de Parfum 100 ml ...

  36%save
  Retail Price - VAT Included:1.399 MKD 895 MKD

  Day&Night Women - Eau de Parfum 100 ...

  36%save
  Retail Price - VAT Included:1.399 MKD 895 MKD

  Ardagio Aqua Nea - Eau de Parfum 10 ...
  070/287-777

  shopping assistance