00

Login to your profile
New user? | Forgot password?

 • Language

ФИКУС БОНСАИ

ФИКУС БОНСАИ

Address for delivery

First & Last Name (for delivery)
Telephone number for contact
Street
City
Notes for delivery
Price with VAT:

1800 MKD
Quantity: -+

Delivery:
Payment:


Одбери боја:

* Free Delivery

Delivery within 1-2 work days. Free delivery for Macedonia.

MarketKonekt guarantees a 100% protection for the buyers. If the product does not correspond to the presentation we offer a refund. Read more.


 • product description
 • user ratings
 • company profile
product description
 • Product Description:Бонсаи - Дрво приспособено да живее во мал сад, уметност која води потекло од Кина. Одличен подарок за лица со уметнички дух и карактер. Со изборот на Бонсаито бидете сигурни дека ке го постигнете посакуваниот ефект и нема да погрешите. Очекувајте позитивни реакции и насмевки од оној кој ќе го добие овој подарок.

  Во понудата е вклученo Bonsai со висина од 20 - 30 см, керамичка саксија и картичка за лична порака.

  Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.

  Испораката на букетите се извршува :
  - Истиот ден – за нарачки кои се извршени до 14.30 часот во работен ден.
  - Наредниот работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат по 14.30 часот во работен ден.

  Испораката се извршува секој ден од Понеделник до Сабота, освен во Недела и државни празници.
 • Availability:In Stock
 • оцени од корисници
  company profile

  City Flowers

  • Company introduction:City Flowers е компанија која на своите купувачи им нуди можност за онлајн нарачка на различни видови на свежо цвеќе, букети и саксиско цвеќе и нивна испорака директно до вашата врата. Нашата цел е да донесеме насмевка на вашето лице и свежо цвеќе до вашата врата. Веруваме дека треба да биде екстра лесно за секого да нарача, подари и да ужива во прекрасно свежо цвеќе во својот дом, на работа или каде и да посака.
  • Contact Person Name:Ивана Николов
  • Address:Орце Николов бр. 110
  • Post Code:1000 Скопје
  • City:Skopje , Macedonia
  • Cell Phone #:00 389 70 27 27 28
  • Telephone #:00 389 70 27 27 28
  • Geo Location:Show
  Retail Price - VAT Included:450 MKD

  ФИКУС БОНСАИ

  Retail Price - VAT Included:1.100 MKD

  ФИКУС БОНСАИ

  Retail Price - VAT Included:450 MKD

  ФИКУС БОНСАИ

  Retail Price - VAT Included:1.330 MKD

  ФИКУС БОНСАИ

  Retail Price - VAT Included:1.460 MKD

  ФИКУС БОНСАИ

  Retail Price - VAT Included:1.600 MKD

  ФИКУС БОНСАИ
  070/287-777

  shopping assistance